گئرمي نيوز فرق‌لي بير وئبلاگ يئني نسليميز اوچون *** گرمي نيوز وبلاگي متفاوت براي نسل جديد
انتخابات مجلس

کاندیداهای محترم نمایندگی مجلس خطاب من به شماست

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمی نیوز:

تب انتخابات در شهرستان مغان شروع شده است. آغاز یک روند تکراری و بدون راه خروج از بن بست. نمی خواهم بدبینانه شروع کنم ولی شواهد امر القاء می کنند که اینچنین ببینیم.

چند روز پیش توسط یکی از دوستان به چند گروه فعال در زمینه انتخابات افزوده شدم. با یکی بررسی ساده به راحتی وضعیت وخیم فرهنگی-سیاسی شهرستان مشخص می شد. به جرات می توان گفت که در جز بعضی استثنائات، بقیه مطالب گروهها شبیه به هم بود. کپی-پیستهای جملاتی به نام بزرگان، متنهای انسانی و اخلاقی و مذهبی که با دقت در مباحث عموم اشخاص اعتقاد قلبی به آنها ندارند و در عمل همیشه خلاف آن حرفها عمل می کنند. هر روزها صدها متن غیر مرتبط با عناوین گروهها به اشتراک گذاشته می شود و تقریبا 80 درصد مطالب هر ماه تکرار مطالب ماه قبل است. 20 درصد بقیه مربوط به گذاشتن گل ودست زدن به آن 80 درصد مطلب تکراری است.

کافی است تا در این گروهها سوالی را طرح کنید و بحث جدی را شروع کنید. با شروع بحث جدی حقیقت عریان استدلالها رخ می نمایند و ادامه وضعیت اسفناک منطقه برای چهار سال بعد در جلوی چشمان یک ناظر بی طرف ظاهر می شود.

تاکتیک‌های اصلی تبلیغات چی ها عموما عبارتند از: "پنهان سازی اطلاعات مهم، توسل به ابزار غیرمستند، استفاده از مجموعۀ ایده‌های بدون معنی و دیگر راهبرد‌هایی که از منظر اخلاقی مورد سؤال هستند."

شهرستان مغان به سرعت خود را برای یک جنگ لفظی بی سروته و بدون خروجی مناسب برای توسعه خود به پیش می رود. هر روز که بگذرد توسل به ابزارهای تبلیغاتی فوق قدرتمندتر و فاصله ما با توسعه بیشتر و بیشتر خواهد شد.

چه باید کرد؟

خطاب من به کاندیداهای محترمی است که واقعا دل در گرو توسعه حوزه انتخابی خویش دارند. با کسانی که غیر از این بیاندیشند کاری نیست.

عزیزان شما از بزرگترین سرمایه های شهرستان هستید. نیروی انسانی کارکشته و متبحری که خود را در بالاترین سطح مدیریت می بینید و برای چنین امر بزرگی پا پیش گذاشته اید. من (به عنوان یک مغانی) خطابم به شماست.

ادامه مطلب را بخوانید......

آرديني اوخو -ادامه مطلب

در انتخابات گرمی مغان بحث تعدد نامزدهای انتخاباتی مهم است یا انتخاب کور؟ به قلم سید محمد ابراهیمی

یازار : گرمي نيوز 3

+0 به یه ن

اخیرا در محافل گئرمی مغان مطالبی با عناون تعدد  چهره ها و اینکه این تنوع به سود و زیان کیست و ... مطرح می شود که در این خصوص بر خود لازم دیدم مواردی را  جهت اطلاع دوستان عزیز عرض نمایم.

برای ورود به بحث ابتدا لازم است بدانیم، منظور از ترکیب و اصطلاح «تعدد نامزدها» و «انتخاب کور» چیست؟ منظور از  تعدد چهره ها یا نامزها این است که چهره های متعدد و متنوع و یا شاید نامزدهای بیشتری در یک رقابت انتخاباتی در یک حوزه انتخابی شرکت نمایند و انتخاب کور، انتخابی است که شهروندان یک حوزه انتخاباتی نتوانند برای سوالات خود در خصوص انتظاراتی که از نامزدهای انتخاباتی دارند پاسخی روشن دهند یا بعبارت بهتر نتوانند هدف خود از انتخاب را با معیارهای قابل ذکر مشخص نمایند.


آرديني اوخو -ادامه مطلب

سون یازیلار

گئرمي نيوز فرق‌لي بير وئبلاگ يئني نسليميز اوچون *** گرمي نيوز وبلاگي متفاوت براي نسل جديد

گرمي نيوز، فرق‌لي باخيش