گئرمي نيوز فرق‌لي بير وئبلاگ يئني نسليميز اوچون *** گرمي نيوز وبلاگي متفاوت براي نسل جديد
اتصال یکی از نقاط پیشنهادی مغان به منطقه آزاد ارس

اتصال یکی از نقاط پیشنهادی مغان به منطقه آزاد ارس

یازار : گرمي نيوز 3

+0 به یه ن

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران از تصویب طرح افزایش فضای سایت صنعتی ارس در محدوده نوردوز خبر داد.

اکبر ترکان در جمع اعضای هیئت مدیره و معاونین سازمان منطقه آزاد ارس با اشاره به توسعه صنعتی قابل توجه در منطقه آزاد ارس گفت: در نوردوز که یکی از محدوده های منفصل منطقه آزاد ارس می باشد، یک سایت صنعتی به مساحت ۲۰۰ هکتار در نظر گرفته شده بود که مقرر شد این سایت به مساحت ۵۰۰ هکتار افزایش یابد.

وی اظهار داشت: منطقه آزاد ارس ظرفیت های بالقوه ای برای ایجاد تحول در تولید و صنعت دارد و رونق بیش از پیش صنایع در محدوده تنها مرز ایران و ارمنستان پیشرفت های صنعتی این منطقه را افزایش خواهد داد.

مشاور رئیس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر برنامه های تدبیر شده برای بهره مندی از ظرفیت های مناطق شمالی استان اردبیل گفت: چهار منطقه از مناطق شمالی استان اردبیل به شورای عالی مناطق آزاد پیشنهاد شده که بنا به دستور ریاست محترم جمهوری قرار است یکی از این مناطق در راستای افزایش روابط با جمهوری آذربایجان انتخاب و تصویب شود.

ترکان گفت: منطقه آزاد ارس به صورت کاملا استثنایی با کشور های آذربایجان، ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان در ارتباط است.

وی با بیان اینکه در دنیا کمتر کشوری است که ۱۵ همسایه داشته باشد، کشورهای همسایه را ظرفیت خوبی برای افزایش روابط اقتصادی و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی دانست و ابراز داشت: مناطق آزاد سرپل همکاری با همسایگان هستند و امیدوارم ظرفیت های لازم توسط مدیران عامل مناطق آزاد ایجاد شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس
سون یازیلار

گئرمي نيوز فرق‌لي بير وئبلاگ يئني نسليميز اوچون *** گرمي نيوز وبلاگي متفاوت براي نسل جديد

گرمي نيوز، فرق‌لي باخيش