گئرمي نيوز فرق‌لي بير وئبلاگ يئني نسليميز اوچون *** گرمي نيوز وبلاگي متفاوت براي نسل جديد
اخبار شهر گرمی مغان

نماینده محترم مجلس شورای اسلامی، راه شما می خواند

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمی نیوز:

اینجا شهرستان گرمی مغان است، در کشوری که ادعای مدیریت برجهان دارد، در کشوری که ثروتهای زیرزمینی نفت و گاز با اختلاسهای هزاران میلیاردی و فیش های حقوقی چند صد میلیونی نشان از ثروتی نامحدود دارد، مردم روستای مغان از ابتدایی ترین خدمات زندگی محروم هستند و دختران و زنان روستایی برای تهیه آب مورد نیاز مشقت های قرون وسطی را تجربه می کنند.


نماینده محترم مجلس شورای اسلامی، زمان وعده و وعیدهای انتخاباتی تمام شد. حمایت مردم و رسانه شما را سوار بر اسب مراد و قدرت کرد. تا زمانیکه قدرتی نیست، تمامی گفته هایتان، بیش از شعاری زیبا نبود، موقعی که قدرت در دستان شماست مشخص می شود که چند مرده حلاجید.

وضعیت توسعه شهرستان گرمی مغان واقعا تاسف انگیز است. هیچ توجیهی جز بی غیرتی، بی مسئولیتی، فاصله گرفتن از آرمانهای انسانی و غرق شدن در لذت قدرت گذشتگان نمیتواند توجیه گر این شرایط باشد. فصل شروع کار است. قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون برعهده مجلس شورای اسلامی است. بر اعمال و کارنامه مدیران شهرستانی و استانی و کشوری نظارت کنید و از آنها نه توجیه و پاسخ های بی سرانجام که تلاش و کوشش معطوف به هدف مطالبه کنید.

وقتی که کل عمر آدمی محدود است، تکلیف عمر صندلی های قدرت هم مشخص است، ما با امید و اعتماد به لیاقت و توانایی شما، از شما حمایت کردیم اکنون نوبت شماست. در کنار شما هستیم تا اعتمادمان را زنده نگه داریم.

برنامه تبلیغاتی را با داده های موجود در نهادها و ارگانهای مختلف چکش کاری و نهایی کنید، گام اقدام و عمل گذر از شعار درمانی به برنامه های معطوف به هدف است. راه شما را می خواند.

و ما حامی شما خواهیم بود اگر تلاش صادقانه و منطقی انجام دهید و منتقد سرسخت شما خواهیم بود اگر غیر از این باشد.آرديني اوخو -ادامه مطلب

منطقه آزاد تجاری اردبیل به تصویب نرسید

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمی نیوز:
با کمال تاسف منطقه آزاد تجاری اردبیل به تصویب نرسید.
ما به دوستان تذکر دادیم که الحاق را بچسبید و اسیر شعبده بازی های برخی نمایندگان مرکز استان نشوید. ولی شد آنچیزی که نباید می شد.
بیچاره جوانان و سرمایه گذاران و بیچاره منطقه ای که علیرغم دارا بودن توانهای بیشمار وضعیت وخیمی دارد....


اهانت به مادران و دختران معصوم گرمی مغان برای رسیدن به قدرت

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمی نیوز:
عاشقان قدرت هر روز ترفندی جدید برای تخریب رقیبان خود بر می گزینند. کسانی که به حراج منافع عمومی برای رسیدن به منفعت شخصی و پست و مقام را سرلوحه همه تلاشهای خود کرده اند در آخرین اقدام شنیع و غیرانسانی خود به مادران و دختران معصوم گرمی مغان اهانت ورزیده اند. 
عاشقان قدرت سخن من با شماست: کدامین مادر و خواهر اهل گرمی برای رای جمع کردن "رقص" کرده است؟
کدامین مادر و خواهر اهل گرمی ناموس خود را برای قدرت فدا کرده است؟
مگر شما مادر و خواهر ندارید؟
مگر از خشم جوانان گرمی نمی هراسید؟
چرا با نامهای جعلی و بی هویت فضای مجازی را به تخریب خانه بهترین ها و صادق ترینهای گرمی تبدیل کرده اید؟
چرا عرضه فعالیت با نام واقعی خود را در فضای مجازی ندارید؟
این هشداری روشن به شماست تا دست و پای خود را جمع کنید. اگر جمع نکنید جوانان گرمی دست و پای شما را جمع خواهند کرد.


بررسی مشکلات عمران شهری درجلسه فرماندار باشهردار و شورای شهرگرمی مغان

یازار : گرمي نيوز 3

+0 به یه ن

میرعلی رحیمی زاد فرماندار شهرستان گرمی مغان در جلسه 140دقیقه ای با اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار گرمی مغان از وضعیت نامناسب معابر وکوچه های شهر گرمی مغان انتقاد کرد و گفت:وضعیت گرمی در شأن مردم این شهر نیست.


آرديني اوخو -ادامه مطلب

لایحه عادی ایجاد منطقه آزاد تجاری اردبیل در صحن علنی مجلس اعلام وصول شد

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمی نیوز:
روز سه شنبه مورخ 29 اردیبهشت ماه 1394، لایحه عادی ایجاد منطقه آزاد تجاری اردبیل در صحن علنی مجلس اعلام وصول شد. روزهای حساس و سرنوشت ساز برای منطقه مغان و استان اردبیل در راهند. همه حرفهای صحیح و ناصحیح تا چند صباح دیگر آشکارتر از همیشه در جلوی چشمانمان برای قضاوت خواهند بود. امید است که حاصل این قضاوت حس شادی و قدردانی در مردم باشد.

آرديني اوخو -ادامه مطلب

نگفتن همه حقیقت خوب نیست، بد است!

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن

گرمی نیوز:

قرار گرفتن 25 هزار هکتار از اراضی شهرستان مغان (گرمی) در محدوده منطقه آزاد تجاری صنعتی استان اردبیل خبری است که طی چند روز گذشته در وبلاگهای خبری شهرستان به نقل از فرماندار محترم انتشار یافته است. این می تواند خبر خوشحال کننده ای برای اهالی شهرستان باشد. با این وجود مراجعه به حافظه تاریخی کوتاه مدت در ارتباط با الحاق به ما می آموزد که خبرها را با دقت بیشتری بررسی کنیم. با مراجعه دقیقتر به اخبار مرتبط چند مساله به شرح زیر مطرح می شود:

1-     محدوده 25 هزار هکتاری فوق "در محدوده منطقه آزاد تجاری صنعتی استان اردبیل" قرار نگرفته است. به این دلیل ساده که هنوز منطقه آزادی با نام "منطقه آزاد تجاری صنعتی استان اردبیل" وجود خارجی ندارد. در واقع پیشنهاد شده است که 25 هزار هکتار از اراضی شهرستان مغان در محدوده منطقه آزاد تجاری صنعتی استان، در صورت تصویب مجلس و گذراندن روال قانونی، واقع شود. و این خود به چند دلیل محل اشکال است.

2-     اگر مرز استان اردبیل با جمهوری آذربایجان را 380 کیلومتر در نظر بگیریم درخواهیم یافت که 90 کیلومتر از این میزان، یعنی حدود 24 درصد از مرز استان سهم شهرستان گرمی مغان است. علیرغم این مساله سهم 25 هزار هکتار از 210 هکتار اراضی پیشنهاد شده استان برای تبدیل به منطقه آزاد اقتصادی حدود 12 درصد است. یعنی نصف آنچیزیکه می توانست طبق دارا بودن مرز انجام شود.

3-     سوالی پیش می آید اینست که این 210 هزار هکتار پیشنهاد شده برای منطقه آزاد استان در بین شهرستانها به چه ترتیبی توزیع شده است؟ و مبنای این تقسیم بندی چه بوده است؟

4-     آنچیزیکه معلوم است شیرآلات قهرمان به درستی جزو منطقه آزاد قرار خواهد گرفت و این احتمال نیز وجود دارد که سهم شهرستان به همین کارخانه عظیم در دست احداث محدود شود. قانع شدن به این امر به معنای از بین بردن قدرت شهرستان برای جذب سرمایه گذاری عظیم دیگر است. شهرستانی توان جذب سرمایه عظیم به مانند شیرآلات قهرمان را دارد می تواند و باید بتواند چندین سرمایه گذاری مشابه دیگر را جذب کند. این امر نیازمند چانه زنی مقامات مسئول است. الان وقت چانه های قدرتمند برای زنده نگه داشتن حق حیات اقتصادی منطقه است.

5-     اگر چه به موضوع اصلی بی ربط است ولی فعالیت برخی وبلاگهای منطقه در راستای تشویق مسئولین به تعویض فرماندار محترم با گزینه ای دیگر، به نظر می رسد در این مقطع حساس تنها بازی سیاسی و تداوم باندبازی ها خواهد بود. اینکه ما از فرماندار – خارج از اینکه جزو کدامیک از دسته های سیاسی است – چه می خواهیم تا او بتواند با انجام آنها به پیشرفت منطقه کمک کند مهمتر از اینست که چه کسی فرماندار باشد. بهتر است از خودمان سوال بپرسیم که از مسئولان چه خواسته ایم؟ چه معیارهایی مد نظر بوده است که برآورد نشده است؟ وبلاگ یا سایت ما درمشخص کردن این معیارها و ارزش ها چه کاری انجام داده است؟ کدام یک از توانمندیهای منطقه را برجسته کرده ایم؟ افکار عمومی را برای حل کدامین مشکل بسیج کرده ایم؟ و به کدامیک از سایر وظایف یک رسانه "تحلیلی"! عمل کرده ایم؟ از خود صادقانه سوال بپرسیم و صادقانه جواب بدهیم.سفر قریب‌الوقوع معاون اول رئیس جمهور به اردبیل / لایحه منطقه آزاد اردبیل به مجلس رفت

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمی نیوز:
به نظر می رسد تکلیف منطقه آزاد در سال بعد مشخص خواهد شد. باید منتظر نشست و بازی سیاسیون استان را مشاهده کرد. امید است شهرستان مغان سهم خود را به صورت عادلانه دریافت کند. گذر زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد. 

کمال‌الدین پیرموذن امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: این سفر قرار است بهار سال آینده و با هدف کلنگ‌زنی و افتتاح برخی از پروژه‌ها و طر‌ح‌های اجرایی دولت و بخش خصوصی در استان اردبیل انجام شود.

وی افزود: در این سفر قرار است آیین کلنگ‌زنی منطقه ویژه اقتصادی نمین به انجام رسیده و فاز جدیدی از کارخانه بزرگ ام‌،دی‌،اف نمین به بهره‌برداری برسد.

ادامه مطلب را بخوانید.....


آرديني اوخو -ادامه مطلب

بعلت سطح پایین تحمل جامعه: جز به به و چه چه هیچ نظری پذیرفته نمی شود!

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمی نیوز:

فشار بر رسانه از طرف هر شخص و گروه سیاسی-فرهنگی پذیرفته شدنی نیست. بر اثر فشار مضاعف به وبلاگ آینه در این وبلاگ "به علت خطر فیلترینگ، جز به به و چه چه هیچ نظری پذیرفته نمیشود!" این مساله یا دلیل دیگری باعث شده است تا بازدید وبلاگ آینه طی روز جمعه 22 اسفند ماه 93 عدد صفر را نشان دهد. این اتفاق زنگ خطری برای فضای فرهنگی-سیاسی شهرستان است که در صورت تداوم دود آن به چشم همه ما خواهد رفت.
لازم است علاوه بر رعایت حال وبلاگ های فعال منطقه توسط نظر نویسان عزیز، مسئولین امر و اشخاص و گروههای فعال منطقه ظرفیت انتقاد پذیری خود را افزایش دهند. 
آینه از فعالترین و قدیمی ترین وبلاگهای خبری شهرستان مغان محسوب می شود.نمایشهای سیاسی – انتخاباتی در لباس سازمان مردم نهاد

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن

گرمی نیوز:

با نزدیک شدن به زمان انتخابات نمایشهای جدید سیاسی – انتخاباتی در حال شکل گیری است. با تبارشناسی پدیده نمایشهای انتخاباتی مغان متوجه می شویم که مشاوران انتخاباتی و گروههای سیاسی فعال هر دوره با فعالیت ها و شعارهای نوین توان خود را برای به خدمت گرفتن تخیل مردم به کار می گیرند تا بتوانند به صندلیهای مجلس و صندلیهای قدرت شهرستان تکیه بزنند و یا نمایندگان را وادار به پذیرفتن خواسته های خود بکنند. به نظر می رسد که طایفه بازی و باندبازی قلب این حرکات را تشکیل می دهند. متاسفانه این گروهها عموما برای رسیدن به اهداف سیاسی خود حاضرند هرچیزی را فدا کنند: از توسعه منطقه گرفته تا ابزار ساختن آبروی منطقه و سازمان های مردم نهاد. شروع با نام فرهیختگان مغان[i] ساکن تهران و حومه و کرج و... بود و ادامه با حضور سیاستمداران به خانه مغان[ii] تغییر نام داده است و در انتها بعد از اتمام انتخابات، بدون مجوز فعالیت راکد خواهد ماند.

به نظر گرمی نیوز این حق طبیعی هر شخص و گروه است که علایق و فعالیت سیاسی داشته باشد ولی هیچ شخص یا گروهی نمی تواند با تخریب فرهنگ منطقه به این مهم دست یابد. اینجاست که رسانه باید حضور پیدا کند و تلاش کند تا با معیارهای درست و اصیل دروغها و نیرنگها را به کناری بزند و امکان دیدن افقهای دورتر را برای دیگران فراهم سازد. بعد از قهرمان سازی ها و شخصیت سازی دروغین و زنده باد-مرده باد گفتن های زیاد باندبازی های منطقه در حال گسترش جغرافیایی فعالیتهای سیاسی خود هست. اینبار می خواهند تا روزگار مغانیهای فرار کرده را نیز سیاه کنند. آنها هم مجبورند هر روز برای باندهای قدیمی محفل و گروه مردم نهاد سیاسی!! تشکیل دهند و این شروع روندی خطرناک را نشان می دهد. نفوذ دشمنی ها و باندبازی ها به قلب مغانیهای ساکن در استانهای دیگر.

سعی داریم وارد جزئیات شویم تا شوهای سیاسی به راه افتاده را از نزدیک مشاهده کنیم و استدلال کنیم این امر به لحاظ قانونی از همان ابتدا عقیم خواهد ماند و تنها برای استفاده انتخاباتی خواهد بود. از جغرافیا شروع می کنیم و بعد به فعالیت های سازمان های مردم نهاد می رسیم و تمام اینها را طبق آیین نامه مصوب هیات دولت پی خواهیم گرفت تا نشان دهیم که آنکه مدام بر پشت درها می کوبد دزد چراغ است و به دزدی نور آمده است.

به لحاظ جغرافیایی سازمان مردم نهاد می تواند در سطح شهرستان، استان و کشور فعالیت کند. به زبان بسیار ساده یک گروه مردم نهاد فعال در مغان باید در هیات نظارت مغان درخواست فعالیت خود را مطرح کند و آدرس فعالیت سازمان نیز در همان شهرستان باشد. پس در ابتدای امر تشکیل یک سازمان مردم نهاد برای یک منطقه و شهرستان در یک استان دیگر به لحاظ قانونی امکان ناپذیر است؛ مگر تشکیل سازمان مردم نهاد برای مغانیهای ساکن در کرج. این اولین بن بستی است که فرار از آن امکان ناپذیر است. به لحاظ قانونی مغانیهای ساکن در تهران و کرج نمی توانند برای مغانی های ساکن در مغان سازمان مردم نهاد تشکیل دهند و به لحاظ قانونی چنین مجوزی هیچگاه صادر نخواهد شد. و در انتها بعد از اتمام انتخابات، بدون مجوز فعالیت راکد خواهد ماند.

و اما در مورد فعالیت این نهاد در حال شکل گیری: به علت فعالیت سیاسی آشکار این نهاد و عدم وجود اهداف غیرانتفاعی-غیرسیاسی (طبق تعاریف موجود قانونی) در ساختار آن امکان فعالیت در قالب سازمانهای مردم نهاد وجود نخواهد داشت.

گرمی نیوز پیشنهاد می کند که گروههای فعال سیاسی منطقه به جای پناه بردن به اهداف غیرواقعی نامی حقیقی برای خود انتخاب کنند و سعی کنند خود و  دیگران را به بازی نگیرند، چرا که آنچه در شروع فعالیت مشهود است با نزدیک شدن به انتخابات مجلس صورت عمیق تر و جدی تری به خود خواهد گرفت و جمع مغانیهای را نسبت به هم دلسر و ناامید خواهد کرد. لطفا منطقه را فدای آرزوهای سیاسی خود نکنیم.


آرديني اوخو -ادامه مطلب

وضعیت نامناسب معابر شهر گرمی مغان قبل از وورد مسافران نوروزی + تصاویر

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن

گرمی نیوز:

عدم شروع طرح های اجرایی در فصل کاری علاوه بر حیف و میل پول مردم و بیت المال، با افزودن بر هزینه های اجرای طرح و تاثیر در کیفیت خدمات، باعث آزار و اذیت شهروندان می شود. تعویض جداول و کانال های شهری از جمله فعالیت های عمرانی است که نیازمند آب و هوای مساعد می باشد. عدم رعایت این امر ساده و بدیهی باعث می شود تا ضمن مختل شدن زندگی شهروندان به واسطه گل و لای حاصل از تخریب معابر، هرگونه فعالیت عمرانی بعدی با تاثیر بر کیفیت بتن و فعالیت های انسانی، تحت الشعاع قرار گیرد. حیف و میل بودجه حتی اگر به بهانه هایی همچون جذب اعتبارات باشد عملی بی معنی و غیرمنطقی است. مسئولان شهرداری و اعضای محترم شورای اسلامی شهر گرمی مغان چه توضیحی در این باره می توانند داشته باشند؟

 


آرديني اوخو -ادامه مطلب

سون یازیلار

گئرمي نيوز فرق‌لي بير وئبلاگ يئني نسليميز اوچون *** گرمي نيوز وبلاگي متفاوت براي نسل جديد

گرمي نيوز، فرق‌لي باخيش