گئرمي نيوز فرق‌لي بير وئبلاگ يئني نسليميز اوچون *** گرمي نيوز وبلاگي متفاوت براي نسل جديد
گرمي نيوز

شرح زندگي و فعاليت معلمان سرشناس و فعال در منطقه مغان؛ فرامــــرز ندائي / سيد محمد ابراهيمي

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

شناساندن مشاهير مرتبط با آموزش و پرورش مغان با قلم تواناي جناب ابراهيمي در حال اتمام است. با اين پست تنها معرفي دوتن از معلمان سرشناس منطقه باقي مي‌ماند كه اميد است فرصت انتشار آنها را در گرمي نيوز داشته باشيم.

فرامز ندايي:

آقاي فرامرز ندايي فرزند مرحمت به سال4/9/1319 در روستاي تولون ديده به جهان گشوده و پس ازفارغ التحصيل شدن از دانشسراي مقدماتي پسران تبريز در خرداد ماه 1339ازاول مهرماه همين سال به استخدام اداره فرهنگ درمي آيد و در مدرسه آذراينــــي مشغول بكار مي شود. ايشان بعد از اين تا سال 1354(آبانماه) در مدارس روستاي اوماستان، حمزه خانلو، خاقاني تولون و مدارس خواجه نصير و راهنمايي استاد شهـــــريار گئرمي مغان درپستهاي مديريت و معلمي فعاليت مي نمايد و از تاريخ مذكور به اداره منتقل شده و در پست متصدي آمــــــوزش وامتحانات اداره فعاليت مي نمايد. سرانجام آقاي ندايي پس ازعمري تلاش فرهنگي در اول مهر ماه سال1373 بازنشسته مي شود .


مناظر زيباي شهر گرمي مغان

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

سالام دوست‌لار. بيليرم موحررم آيي‌دير و هامينيز بو حوزونلو آيدا ايمام حوسئين (ع) ياسيندا ماتملي‌سيز. بونا باخماياراق ملانصرالدين وبلاگيندا ياييلان يازي‌ني بوردا ياياجاغام و اومود ائديرم بوندان هانسيسا يانليش دوشونجه باشا دوشولمه‌يه‌جك.

......

 عكس سوم: و اين عكس نيز از جوب رو به رو گرفته شده است... جالب است كه گرمي تنها شهري است كه علاوه بر كوچه هاي بن بست، جوب هاي بن بست نيز دارد. و اين از ابتكارات جالب توجه در اين شهر است...

اميدواريم مسئولين قدر فرصت به دست آمده را بدانند و بيشترين استفاده را براي جذب گردشگر از آن ها بكنند.
آرديني اوخو -ادامه مطلب

رانش زمين در شهر گرمي مغان

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

گرمي سسي: 

براثر بارش زياد اران و همچنين برداشت غيراصولي از معدن سنگ، صبحگاه روز گذشته همشهريان محله موجره شاهد رانش قسمتي از تپه كوهفل به طرف رودخانه اين محله شدند.

خوشبختانه اين حادثه تلفاتي در بر نداشت.ولي جا دارد مسئو لان براي پيشگيري از هر گونه اتفاق ناخرسند اقدامات لازمه را انجام دهند.به عشق امام حسين ع اين كار را انجام ميدهم

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

آينه: يكي از شيفتگان امام حسين ع بانصب داربست و آذين بندي در مركز شهر گرمي٬ جلوه ي ديگري به اين شهر مذهبي بخشيد.

آبعلي طلايي كه متولد گرمي و ساكن كرج مي باشد در پاسخ به انگيزه اش از اين كار هنري گفت:با اين كار٬ عشق و علاقه خودم را به امام حسين ع ابراز مي كنم و بخاطر نيتي كه دارم نمي خواهم در اين خصوص مطلبي در روزنامه اي نوشته شود.

 اين مرد طلايي ادامه داد:با هماهنگي فرمانداري و شهرداري گرمي و با هزينه و امكانات خودم اين كار را انجام ميدهم.

 وي اضافه كرد:براي نصب داربست و پارچه نوشته هاي ماه محرم٬ از هيچ اداره و كسي كمك نگرفته ام و با  ياري چند تن از دوستان و نزديكانم اين كار را انجام مي دهم تا چهره مذهبي زادگاهم در نظر مسافران و عابران بيشتر جلوه گر شود.حسينه يئرلر آغلار گؤيلر آغلار

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

حسينه يئرلر آغلار گؤيلر آغلار// بتول و مصطفي پيغمبر آغلار

حسينين نوحه سين دلريش يازاندا //مسلمان سهل دير كي كافر آغلار
200 ميليون تومان براي توسعه مناطق گردشگري گرمي اختصاص يافت

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

در جهان معاصر گردشگري به عنوان يكي از پردردآمدترين بخش‌هاي اقتصادي درآمده است، به طوريكه بسياري از صاحب‌نظران از آن به عنوان "صنعت گردشگري" ياد مي‌كنند. در سال‌هاي اخير و طبق برنامه‌چهارم و پنجم توسعه، حمايت از سرمايه‌گذاري بر روي بخش گردشگري به عنوان يكي از راهبردهاي اساسي سياست‌هاي اقتصادي كشور درآمده است. با اين حال ميزان استقبال بخش خصوصي در توسعه گردشگري شهرستان مغان نزديك به صفر بوده است. اين در حالي است كه جاذبه‌هايي چون درياچه گيلارلو، دره زيبا و پر از آبشار قوزلو و آلايله، آبشار بسيار زيباي سالالا به همراه تپه تاريخي معروف آن، امكان تاسيس موزه و جمع‌آوري و بازگردان آثار تاريخي كشف شده از شهرستان به آن و... به همراه نزديكي با كشور آزربايجان، اين امكان را به صورت بالقوه فراهم كرده است تا شهرستان مغان به عنوان يكي از قطب‌هاي گردشگري در كنار قطب‌هاي اردبيل  و سرعين درآورد.
اين امر نيازمند بررسي همه جانبه و دعوت از سرمايه‌گذاران اين بخش به شهرستان و معرفي جاذبه‌ها و نقاط قوت آن به صورت قدرتمند است و نيازمند امكانات زيربنايي و روبنايي كه بايد برآورده شوند. به اميد آن روز....


آينه: مديركل ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري استان از تخصيص 200 ميليون تومان اعتبار براي توسعه مناطق گردشگري گيلارلو و داش ديبي اين شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرنگار ايرنا بهروز ندايي پس از بازديد از مناطق گردشگري گرمي در جلسه بررسي توسعه گردشگري اين شهرستان گفت:بايد با ايجاد مجتمع تفريحي در روستاي داش ديبي بخش موران گرمي نسبت به معرفي و توسعه اين روستا به عنوان منطقه گردشگري اقدام گردد.
وي با برشمردن قابليت هاي طبيعي و جغرافيايي گرمي در تبديل شدن به قطب گردشگري، از حمايت اداره كل ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري استان از فعالين بخش خصوصي در راستاي توسعه مناطق گردشگري خبر داد.
وي تخصيص تسهيلات بانكي و مشاركت در بازپرداخت نصف سود آن را از اقدامات اداره كل مربوطه در راستاي حمايت از سرمايه گذاران بخش خصوصي در بخش گردشگري اعلام كرد.
حجت الاسلام ميرقسمت موسوي اصل نماينده گرمي در مجلس شوراي اسلامي هم با بيان اينكه تاكنون در جهت احياي صنعت گردشگري اين شهرستان اقدامي صورت نگرفته است، سرمايه گذاري در توسعه بخش گردشگري گرمي را ضروري دانست.
وي ايجاد اشتغال و درآمد را از ثمرات احياي صنعت توريست برشمرد و توجه مسئولان امر را به توسعه مناطق گردشگري دمولو،برزند و گيلارلوي گرمي خواستار شد.
صحرايي فرماندار گرمي هم، منطقه گردشگري گيلارلو را از مناطق مهم و مستعد توسعه اين شهرستان توصيف كرد و احياي صنعت گردشگري در گرمي را منوط به همكاري مجدانه دستگاه هاي ذيربط دانست.
وي تامين زيرساخت‌ها براي احياي صنعت گردشگري را زمينه‌ توسعه همه‌جانبه شهرستان اعلام كرد و همكاري ادارات مربوطه را براي تحقق اين امر خواستار شد.


گرمي سسـي؛ وبـلـاگــ خـبري - تحليلي مغان / معرفي يك وبلاگ

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

گرمي سسي با تلاشي مضاعف و به صورت آرام آرام در حال تبديل به يكي از قدرتمندترين وبلاگ‌هاي شهرستان است.
عنوان اين وبلاگ به شرح زير است:

گرمي سسـي؛ وبـلـاگــ خـبري - تحليلي مغان
من يانماسام، سن يانماسان، بيز يانماساق. نئجه چيخار قارانليقلار آيدينليغا؟!


نويسنده اين وبلاگ كه با نام "يازار" به فعاليت مي‌پردازد در نوشتن خبرهاي شهر به صورت خلاصه و با قلمي فوق‌العاده توانا تبحر ويژه‌اي دارد. گرمي نيوز قدرت قلم خبرنويسي گرمي سسي را مي‌ستايد و اذعان مي‌كند كه نوع  نوشته و قدرت انشاي بالاي آن در كمتر وبلاگ خبري به چشم مي‌آيد.
اين وبلاگ نسبت به مسائل منطقه و توسعه و پيشرفت حساس است و عموما بدون توجه به باندبازي‌هاي منطقه نسبت به مسائل واكنش نشان مي‌دهد.
اميد است گرمي سسي با تدوام فعاليت، در غنا بخشيدن به فضاي رسانه‌اي شهرستان كوشا باشد.

http://germisesi.blogfa.com/


قورد و اونونلا باغلي اينانج‌لار / علي محمد خلفي زنگير

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

قورد اسكي تورك ادبياتيندا آزادليق و اوجاليق سيمگه‌سي‌دير. بير اوجاداغين باشيندا، بويوك بير داشين اوستونده آي‌ا ايشاره ائدن قورد! ميل موغان وبلاگي‌نين يئني يازي‌سي قورد باره‌سينده‌دير.

قوردلا باغلي موغاندا اولان آتا‌لار سؤزلري و دئييملر:

قورد كئچي‌نون نه‌يين يئييب (يعني هئچ بير ايش اولماييب).

قورد كيمي نه گؤز-گؤزه دايه‌نيب‌سوز.

قورد دومان‌‌نيغي سئور.

قورد يوواسي سوموي‌‌سوز اولماز.

آج قورد كيمي نه داراشيبسن.

قوردنان قيامته قالماق.

قويوني قوردا تاپشورمگ.

سؤوونن قوردون آغزي آچيلمز.

قوردي قوزييه يوللادي‌لر، آغلادي دئدي اينانمييَم.آرديني اوخو -ادامه مطلب

كوچ پاييزه عشاير گرمي مغان آغاز شد

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

آينه  رئيس امور عشاير گرمي از آغاز كوچ پاييزه عشاير اين شهرستان خبر داد.
سعدالله پورصادق در گفتگو با خبرنگار ايرنا گفت:مقصد كوچ عشاير اين شهرستان به دامنه هاي سبلان،مناطقي از مشكين شهر و نئور مي باشد.
وي جمعيت عشاير گرمي را 7565 نفر در قالب 1443 خانوار اعلام كرد و آبرساني سيار،خدمات دامپزشكي و تسطيح مسير كوچ را از جمله خدمات ستاد تسهيل كوچ عشاير در شهرستان گرمي برشمرد.
وي با اشاره به اينكه بخشي از عشاير شهرستان هاي بيله سوار و پارس آباد نيز از مسير شهرستان گرمي به سوي مقصد خود حركت ميكنند گفت:اين عشاير كوچنده نيز در مسير كوچ از خدمات امور عشاير گرمي بهره مند مي شوند.
وي 2500 تن گوشت قرمز،1045 تن شير و 167 تن پنير را از توليدات ساليانه عشاير گرمي اعلام كرد.


و بالاخره جمشيدي نيز جاي خود را به رحمان داداشي داد / گرميم

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

گرميم طي آئيني از زحمات رامين جمشيدي تقدير و رحمان داداشي به عنوان رئيس نمايندگي حفاظت محيط زيست شهرستان گرمي معرفي شد.

گفته مي شود زلزله تعويض مديران در گرمي شدت گرفته است

مواظب باشيد!!!! شايد مدير بعدي شما بزرگوار باشيد !

ميزهاي خود را به شدت بچسبيد و از فرصت باقي مانده براي خدمت استفاده كنيد

سون یازیلار

گئرمي نيوز فرق‌لي بير وئبلاگ يئني نسليميز اوچون *** گرمي نيوز وبلاگي متفاوت براي نسل جديد

گرمي نيوز، فرق‌لي باخيش