گئرمي نيوز فرق‌لي بير وئبلاگ يئني نسليميز اوچون *** گرمي نيوز وبلاگي متفاوت براي نسل جديد
گرمي نيوز

نماينده هميشه سخنگو مشاور وزير شد

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

بولتن نيوز با درج خبر فوق از انتصاب ولي اسماعيلي، نماينده دوره هشتم مجلس شوراي اسلامي از حوزه شهرستان مغان (گرمي)، به عنوان مشاور  و مدير كل بازرسي و نظارت بر عملكرد مديران وزارتخانه تعاون، كار ورفاه اجتماعي خبر داد.

آيا اين انتصاب نفعي براي شهرستان خواهد داشت؟ گذر زمان همه چيز را معلوم خواهد كرد.


بارندگي باعث خسارت در شهرستان مغان (گرمي) شد

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

بدنبال بارش شديد باران كه از عصر روز دوشنبه 20/6/91رخ داد سيل شهر گرمي و مناطق اطراف را دربر گرفت. بارش باران و رعد و برق چندين بار سبب قطع برق در شهر و روستاهاي اطراف شده و به برخي وسايل خانگي خسارتهايي وارد كرد. سيل همچنين سبب آبگرفتگي معابر در سطح شهر شده و گل و لاي زيادي در كوچه ها و خيابانها بر جاي گذاشته است.
همين بارندگي باعث مرگ 2 نفر از هموطنانمان در شهرستان مشكين شهر شده است.

خبر تكميلي:

طبق اخبار رسيده متاسفانه يك نفر از همشهريان در بخش انگوت براثر سيل جان خود را از دست داده است. گرمي نيوز از خدواند متعال براي ايشان طلب رحمت و براي بازماندگان طلب صبر دارد.


گرمي مغان، قدرت، افراد كوچك و انگ زني و مارك چسباندن

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

اينجا شهرستان مغان (گرمي) است. شهرستاني محروم و عقب و افتاده. جاييكه به سرعت در حال از دست دادن جمعيت خود است. در 5 سال 5000 نفر! با سرعت فعلي تا چند سال ديگر شهرستان مغان خالي از سكنه خواهد بود. اينجا شهرستان مغان است و در حاليكه مهمترين واردات آن دزدان حرفه‌اي شهرهاي ديگر است، صادراتش معلمان و انديشمندان و البته خيل عظيم قشر جوان و محروم منطقه است كه براي به دست آوردن تكه ناني و يا زندگي به درو از هيايو و انگ زني عطاي زندگي در اين شهرستان را به لقايش بخشيده‌اند و.... اين واقعيت تلخي است كه قلب هر انسان با وجداني را به درد مي‌آورد.

انگ زني به افراد به قصد از دور خارج كردن رقيبان و به دست گرفتن قدرت يكي از شايعترين شيوه‌هاي مورد استفاده باندهاي مختلف قدرت در شهرستان است. شيوه‌اي كه تنها نتيجه آن در بلند مدت خالي شدن شهرستان از نيروي‌هاي كاري و قدرتمند است. پيدا شدن چرخه‌اي معيوب از عدم توسعه شهرستان. و اين چرخه همچنان مشغول چرخيدن است.

افراد كوچكي كه با استفاده از همين شيوه انگ زني به قدرتي دست يافته‌اند در عمل به خاطر بي‌عرضگي آشكارشان حرف خاصي براي گفتن ندارند. كساني كه قدرت پيش بردن كار مفيد را ندارند سعي مي كنند تا با كوچك كردن ديگران خودشان را بزرگ جلوه دهند و نتيجه آن مي‌شود كه اكنون است...

وقت آن است كه فرزندان منطقه به لحاظ فرهنگي به مقابله با اين سنت ناپسند برخيزند. به جاي انگ زدن ديگران و حذف ديگران بهتر است به فكر ارائه خدمتي بهتر و متعالي‌تر باشيم. اگر لايق اين كار نيستيم بهتر است كه صندلي‌هاي قدرتمان را به افراد شايسته‌تر از خود تحويل بدهيم. به خاطر خودمان، زن و بچه‌هايمان، محله‌مان، شهرمان، شهرستان‌مان و به خاطر زندگي كه در جريان است....


نايب قهرمان كشتي ناشنوايان جهان در ورود به زادگاهش گرمي مورد استقبال قرار گرفت

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

آينه:‌ سعيد يونسي كشتي گير ناشنواي گرمي در بازگشت پيروزمندانه از مسابقات جهاني كشتي ناشنوايان به زادگاهش،مورد استقبال گرم مردم،مسئولان و ورزشكاران اين شهرستان قرار گرفت.
رضا ايران نژاد سرپرست اداره ورزش وجوانان گرمي در گفتگو با خبرنگار ايرنا گفت:سعيد يونسي در مسابقات جهاني كشتي آزاد ناشنوايان سال2012 كه در اوزان مختلف در كشور بلغارستان برگزار شد در وزن 74 كيلوگرم نائب قهرمان جهان شد و مدال نقره اين مسابقات را بر گردن آويخت.
وي افزود:در اين رقابت ها تيم هفت نفره جمهوري اسلامي ايران پنج مدال بدست آورد و در امتيازبندي تيمي با 46 امتياز در سكوي چهارم جهان ايستاد.
گفتني است؛استقبال كنندگان،اين كشتي گير را از ورودي شهر گرمي تا مجموعه ورزشي ايثار با فريادهاي خوش آمد و تبريك، همراهي كردند و پدر سعيد يونسي ضمن قدرداني از ابراز احساسات مردم نسبت به فرزندش،پشتيباني معنوي اهالي را زمينه توفيقات آتي برشمرد.


آرديني اوخو -ادامه مطلب

عنوان چهارمي تيم كشتي آزاد ناشنوايان ايران

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

عنوان چهارمي تيم كشتي آزاد ناشنوايان ايران در رقابت هاي قهرمان جهان ايران پرتو اخبار ورزشي به گزارش سرويس ورزشي برنا، در سومين دوره مسابقات قهرماني جهان كشتي ناشنوايان در صوفيه بلغارستان تيم كشتي آزاد ايران با 1 مدال طلا ، 1مدال نقره و 3 مدال برنز به مقام چهارمي اين دوره از مسابقات دست يافت.
نتايج اين مسابقات به شرح ذيل ميباشد :
انفرادي :
وزن 60كيلوگرم : محمد سياهپوش مدال طلا
وزن 74 كيلوگرم : سعيد يونسي مدال نقره
وزن 55 كيلوگرم : امير صمدي مدال برنز
وزن 66 كيلوگرم : حسين نوري مدال برنز
وزن 96 كيلوگرم : مجتبي لطيفي مدال برنز
تيمي :
1 تركيه 67 متياز
2 روسيه 57 امتياز
3 بلغارستان 49 امتياز
4 ايران 46 اميتاز
5 اكراين 36 امتياز
6 بلاروس 26 امتياز

نشسته از چپ نفر اول سعيد يونسي


تبريك به مردم منطقه / پهلوانان منطقه باز هم در پاراالمپيك گل كاشتند

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:


افتخار آفريني و كسب مقام دوم و مدال نقره جهاني بلغارستان در رشته كشتي آزاد پارالمپيك توسط پهلوان گرمي مغان آقاي سعيد يونسي را به همشهريان عزيز و جامعه ورزشي تبريك عرض مي نماييم. يونسي متولد روستاي حسي كندي و دانش آموز مدرسه باقرالعلوم مي باشد.


يك طلا ، يك نقره و سه برنز كشتي آزاد ناشنوايان ايران در مسابقات جهاني

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

سرويس : ورزشي - نهادهاي ورزشي و ساير
در پايان مسابقات جهاني كشتي آزاد ناشنوايان، تيم ايران يك طلا، يك نقره و سه برنز به دست آورد.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) و به نقل از روابط عمومي فدراسيون ورزش‌هاي ناشنوايان، در پايان مسابقات جهاني 2012 كشتي آزاد ناشنوايان در بلغارستان، تيم هفت نفره ايران صاحب پنج مدال شد كه محمد سياهپوش در وزن 60 كيلوگرم مدال طلا را از آن خود كرد. سعيد يونسي ملي پوش وزن 74 كيلوگرم نقره گرفت.

آرديني اوخو -ادامه مطلب

از مدارس چه خبر؟؟ / مطلبي جدي از ملانصرالدين

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

آموزش و پرورش از ابتدايي‌ترين حقوق هر انساني محسوب مي‌شود. آموزش به زبان مادري كه خدواند به انسان‌ها عطا كرده است از حقوق طبيعي انسان‌هاست. اصل 15 قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران نيز به اين امر اشاره‌اي آشكار دارد. عدم توجه به نكات ظريف آموزش و آموزش به قصد ارائه آمار بلاي خانمانسوزي است كه دچار آن هستيم. آدمهاي مدرك دار و بي سواد. عدم توانايي در خواندن و نوشتن به زبانهاي ديگر عيب نيست اما واقعا كسي كه نتواند به زبان مادري خود يك جمله سالم را بنويسد با سواد است؟ و اين اجتماع بي سوادان قادر به چه كارهايي خواهند بود؟ ياد جمله اي از جلال احمد كه خائنان به زبان مادري به زبان دوم خود نيز خيانت مي‌كنند...

لطفاً اين مقاله را تا انتها بخوانيد...

اين يك ستون طنز نيست. اين درد دل يك معلّم است. اين واقعيت هايي است كه در مراكز علم آموزي ما "مدرسه ها" در جريان است. واقعيت هايي كه هدف از انتشار آن ها تنها ارائه ي نقاط ضعفي است كه سيستم آموزشي ما دارد و كسي به دنبال چاره براي آن ها نيست. واقعيت هايي كه شايد لازم است مسئولين از آن خبردار شوند و شايد هم خبر دارند و خود را به بي خبري زده اند و...آرديني اوخو -ادامه مطلب

تاپماجا‌لار (تاپ- تاپباجه‌لر) / علي محمد خلفي زنگير

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

آزربايجانين آيري بؤلگه‌لري كيمي، تاپماجا‌لار موغانين شيفاهي خالق ادبياتي‌نين بير پارچاسي ساييلير. پاييزين اوزون گئجه‌لرينده، قوجا بابانين ناغيل‌لاري بيتيب، حيات باغچاسي‌نين نازلي و سئويم‌لي گول‌لري قوجا آنانين نازلاما و لايلاسي ايله يوخويا گئدن چاغ‌لار، قيشين سويوق گئجه‌لرينده، سازاغين اؤز ايسته‌ديگي غملي هاوا‌لاريني چالان چاغ‌لار، آتا بابا‌لاريميزين حئكمت‌لي و درين آنلام‌لي سؤزلري ايله ياناشي تاپماجا‌لار دا دئييلير؛

-حاجي‌لر حاجه گئدر، عهد ائلر گئجه گئدر، بي يومورتدانون ايچينده، اللي‌مين جوجه گئدر.

-گلئي‌ديم بَت‌دن، هاي ويردي كت‌دن، اوووردي سوموي‌دن، ساققا‌لي اَت‌دن.

-دايه‌نيب‌دو داياغ‌سيز، بويه‌نيب‌دو بوياغ‌سيز.آرديني اوخو -ادامه مطلب

شهر گرمي تبعيدگاه دزدان حرفه‌اي / مسئولين به فكر امنيت مردم باشند

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

با كمال تاسف گرمي به محل تبعيد دزدان حرفه‌اي ساير شهرهاي كشور تبديل شده است. طبق اخباري كه از منابع معتبر به دستمان رسيده است تعداد 21 نفر دزد حرفه‌اي به شهر گرمي مغان تبعيد شده‌اند. در چند زماني كه از اين اتفاق مي‌گذرد چندين فقره سرقت از منازل در حاليكه صاحبخانه در خانه است! سرقت اتومبيل و... گزارش شده است. شهر به سرعت در حال از دست دادن امنيت خود مي‌باشد. سوالي كه مطرح است اينكه چرا شهر ما به تبعيد گاه دزدان تبديل شده است؟ شهر امن و مردمان صلح جوي شهرما چه گناهي را مرتكب شده اند كه بايد تاوان شهرهاي ديگر را بپردازند؟

از مسئولين شهر و شهرستان و به خصوص امام جمعه محترم، نماينده محترم مردم شهرستان در مجلس شوراي اسلامي، فرماندار و ساير مسئولين انتظار مي‌رود به سرعت وارد عمل شده و امنيت شهر به شهر برگردانند. خواهش ما از شما اينست كه گرمي را از حالت تبعيدگاه خارج كنيد. امنيت را به شهر برگردانيد.

از رسانه‌هاي شهرستان نيز خواهشمند است با پيگيري قاطع مساله مسئولين را در حل بحران به وجود آمده ياري كنند.سون یازیلار

گئرمي نيوز فرق‌لي بير وئبلاگ يئني نسليميز اوچون *** گرمي نيوز وبلاگي متفاوت براي نسل جديد

گرمي نيوز، فرق‌لي باخيش