گئرمي نيوز فرق‌لي بير وئبلاگ يئني نسليميز اوچون *** گرمي نيوز وبلاگي متفاوت براي نسل جديد
گرمي نيوز

200 ميليون تومان براي توسعه مناطق گردشگري گرمي اختصاص يافت

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

در جهان معاصر گردشگري به عنوان يكي از پردردآمدترين بخش‌هاي اقتصادي درآمده است، به طوريكه بسياري از صاحب‌نظران از آن به عنوان "صنعت گردشگري" ياد مي‌كنند. در سال‌هاي اخير و طبق برنامه‌چهارم و پنجم توسعه، حمايت از سرمايه‌گذاري بر روي بخش گردشگري به عنوان يكي از راهبردهاي اساسي سياست‌هاي اقتصادي كشور درآمده است. با اين حال ميزان استقبال بخش خصوصي در توسعه گردشگري شهرستان مغان نزديك به صفر بوده است. اين در حالي است كه جاذبه‌هايي چون درياچه گيلارلو، دره زيبا و پر از آبشار قوزلو و آلايله، آبشار بسيار زيباي سالالا به همراه تپه تاريخي معروف آن، امكان تاسيس موزه و جمع‌آوري و بازگردان آثار تاريخي كشف شده از شهرستان به آن و... به همراه نزديكي با كشور آزربايجان، اين امكان را به صورت بالقوه فراهم كرده است تا شهرستان مغان به عنوان يكي از قطب‌هاي گردشگري در كنار قطب‌هاي اردبيل  و سرعين درآورد.
اين امر نيازمند بررسي همه جانبه و دعوت از سرمايه‌گذاران اين بخش به شهرستان و معرفي جاذبه‌ها و نقاط قوت آن به صورت قدرتمند است و نيازمند امكانات زيربنايي و روبنايي كه بايد برآورده شوند. به اميد آن روز....


آينه: مديركل ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري استان از تخصيص 200 ميليون تومان اعتبار براي توسعه مناطق گردشگري گيلارلو و داش ديبي اين شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرنگار ايرنا بهروز ندايي پس از بازديد از مناطق گردشگري گرمي در جلسه بررسي توسعه گردشگري اين شهرستان گفت:بايد با ايجاد مجتمع تفريحي در روستاي داش ديبي بخش موران گرمي نسبت به معرفي و توسعه اين روستا به عنوان منطقه گردشگري اقدام گردد.
وي با برشمردن قابليت هاي طبيعي و جغرافيايي گرمي در تبديل شدن به قطب گردشگري، از حمايت اداره كل ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري استان از فعالين بخش خصوصي در راستاي توسعه مناطق گردشگري خبر داد.
وي تخصيص تسهيلات بانكي و مشاركت در بازپرداخت نصف سود آن را از اقدامات اداره كل مربوطه در راستاي حمايت از سرمايه گذاران بخش خصوصي در بخش گردشگري اعلام كرد.
حجت الاسلام ميرقسمت موسوي اصل نماينده گرمي در مجلس شوراي اسلامي هم با بيان اينكه تاكنون در جهت احياي صنعت گردشگري اين شهرستان اقدامي صورت نگرفته است، سرمايه گذاري در توسعه بخش گردشگري گرمي را ضروري دانست.
وي ايجاد اشتغال و درآمد را از ثمرات احياي صنعت توريست برشمرد و توجه مسئولان امر را به توسعه مناطق گردشگري دمولو،برزند و گيلارلوي گرمي خواستار شد.
صحرايي فرماندار گرمي هم، منطقه گردشگري گيلارلو را از مناطق مهم و مستعد توسعه اين شهرستان توصيف كرد و احياي صنعت گردشگري در گرمي را منوط به همكاري مجدانه دستگاه هاي ذيربط دانست.
وي تامين زيرساخت‌ها براي احياي صنعت گردشگري را زمينه‌ توسعه همه‌جانبه شهرستان اعلام كرد و همكاري ادارات مربوطه را براي تحقق اين امر خواستار شد.


گرمي سسـي؛ وبـلـاگــ خـبري - تحليلي مغان / معرفي يك وبلاگ

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

گرمي سسي با تلاشي مضاعف و به صورت آرام آرام در حال تبديل به يكي از قدرتمندترين وبلاگ‌هاي شهرستان است.
عنوان اين وبلاگ به شرح زير است:

گرمي سسـي؛ وبـلـاگــ خـبري - تحليلي مغان
من يانماسام، سن يانماسان، بيز يانماساق. نئجه چيخار قارانليقلار آيدينليغا؟!


نويسنده اين وبلاگ كه با نام "يازار" به فعاليت مي‌پردازد در نوشتن خبرهاي شهر به صورت خلاصه و با قلمي فوق‌العاده توانا تبحر ويژه‌اي دارد. گرمي نيوز قدرت قلم خبرنويسي گرمي سسي را مي‌ستايد و اذعان مي‌كند كه نوع  نوشته و قدرت انشاي بالاي آن در كمتر وبلاگ خبري به چشم مي‌آيد.
اين وبلاگ نسبت به مسائل منطقه و توسعه و پيشرفت حساس است و عموما بدون توجه به باندبازي‌هاي منطقه نسبت به مسائل واكنش نشان مي‌دهد.
اميد است گرمي سسي با تدوام فعاليت، در غنا بخشيدن به فضاي رسانه‌اي شهرستان كوشا باشد.

http://germisesi.blogfa.com/


قورد و اونونلا باغلي اينانج‌لار / علي محمد خلفي زنگير

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

قورد اسكي تورك ادبياتيندا آزادليق و اوجاليق سيمگه‌سي‌دير. بير اوجاداغين باشيندا، بويوك بير داشين اوستونده آي‌ا ايشاره ائدن قورد! ميل موغان وبلاگي‌نين يئني يازي‌سي قورد باره‌سينده‌دير.

قوردلا باغلي موغاندا اولان آتا‌لار سؤزلري و دئييملر:

قورد كئچي‌نون نه‌يين يئييب (يعني هئچ بير ايش اولماييب).

قورد كيمي نه گؤز-گؤزه دايه‌نيب‌سوز.

قورد دومان‌‌نيغي سئور.

قورد يوواسي سوموي‌‌سوز اولماز.

آج قورد كيمي نه داراشيبسن.

قوردنان قيامته قالماق.

قويوني قوردا تاپشورمگ.

سؤوونن قوردون آغزي آچيلمز.

قوردي قوزييه يوللادي‌لر، آغلادي دئدي اينانمييَم.آرديني اوخو -ادامه مطلب

كوچ پاييزه عشاير گرمي مغان آغاز شد

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

آينه  رئيس امور عشاير گرمي از آغاز كوچ پاييزه عشاير اين شهرستان خبر داد.
سعدالله پورصادق در گفتگو با خبرنگار ايرنا گفت:مقصد كوچ عشاير اين شهرستان به دامنه هاي سبلان،مناطقي از مشكين شهر و نئور مي باشد.
وي جمعيت عشاير گرمي را 7565 نفر در قالب 1443 خانوار اعلام كرد و آبرساني سيار،خدمات دامپزشكي و تسطيح مسير كوچ را از جمله خدمات ستاد تسهيل كوچ عشاير در شهرستان گرمي برشمرد.
وي با اشاره به اينكه بخشي از عشاير شهرستان هاي بيله سوار و پارس آباد نيز از مسير شهرستان گرمي به سوي مقصد خود حركت ميكنند گفت:اين عشاير كوچنده نيز در مسير كوچ از خدمات امور عشاير گرمي بهره مند مي شوند.
وي 2500 تن گوشت قرمز،1045 تن شير و 167 تن پنير را از توليدات ساليانه عشاير گرمي اعلام كرد.


و بالاخره جمشيدي نيز جاي خود را به رحمان داداشي داد / گرميم

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

گرميم طي آئيني از زحمات رامين جمشيدي تقدير و رحمان داداشي به عنوان رئيس نمايندگي حفاظت محيط زيست شهرستان گرمي معرفي شد.

گفته مي شود زلزله تعويض مديران در گرمي شدت گرفته است

مواظب باشيد!!!! شايد مدير بعدي شما بزرگوار باشيد !

ميزهاي خود را به شدت بچسبيد و از فرصت باقي مانده براي خدمت استفاده كنيد
نگاه فراجناحي راه حل توسعه و پيشرفت شهرستان مغان (گرمي)

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

گرمي نيوز در نوشته‌هاي خود چندين بار به مساله باند و باندبازي و عواقب ناخوشايند آن اشاره كرده است. مهاجرت نخبگان جامعه و نيروي كار  و خالي شدن شهرستان از جمعيت به عنوان مهمترين خروجي‌هاي عدم مديريت صحيح شهرستان در طول ساليان دراز است. درست است كه قسمت عمده‌اي از اين كمبودها خارج از قدرت و اختيار مديران محلي است ولي سوال اينست كه مديران محلي تا چه اندازه‌اي به وظايف خود در قبال قانون، شهروندان و وجدان خود عمل كرده‌اند؟ آيا با همه كمبودهاي كنوني نمي‌توان متفاوت انديشيد و عمل كرد؟

به نظر گرمي نيوز "نگاه فراجناحي" و عبور از "باندبازي" مهمترين استراتژي در نجات شهرستان از تخليه و حياتي‌ترين استراتژي براي حفظ توان توسعه شهرستان است. آيا اين عمل امكان پذير است؟

چرا كه نه! اين عمل امكان پذير است به شرطي كه بتوان افراد منفي باز و كساني كه نانشان به بريدن نان ديگران وصل است را به كناري گذاشت و نخبگان منطقه را به روي عرصه آورد. ممكن است به شرطي كه به جاي مشاوره گرفتن از افراد كوچكي كه بزرگترين نقشه ذهنيشان بازنشته كردن يكي و تخريب ديگري و فراهم كردن اخراج آن يكي و فرستان فلاني به فلان روستا و... است با افرادي مشاوره كرد كه به فكر راه‌هاي جديد براي توسعه هستند. به جاي حذف حريف به فكر توسعه خود و شهرستان خود هستند.

بايد قبول كنيم كه هر چيزي هزينه‌اي دارد. امكان دارد نگاه فراجناجي بعضي افراد را از اطراف نماينده محترم پراكنده كند ولي مطمئن باشيد با ادامه روند تخليه موجود شهرستان، بعد از چند سال ديگر، شهرستان ما اصلا نياز به نماينده مستقل نخواهد داشت! چراكه براي مكاني خالي از جمعيت نماينده‌اي لازم نخواهد بود.

انتخاب بين اين دو راه اگرچه به لحاظ تئوريك و نظري ساده است ولي همه ما مي‌دانيم كه در عمل خيلي سخت و پرتنش است. چراكه گروه مخرب تمام توان خود را براي تخريب هر آنكس كه به فكر پيشرفت است متوجه خواهد كرد و سعي در دفن نگاه مثبت گرايانه خواهد داشت. اين خود اراده‌اي محكم و انديشه روشني مي‌طلبد تا راه مقابله هموار شود.

انسان‌هاي بزرگ، اسمهاي بزرگ خود را به راحتي به دست نمي‌آورند. آنها كارهاي بزرگي انجام مي‌دهند و نام خود را بر روي صفحه تاريخ حك مي‌كنند. آيا نماينده ما مي‌خواهد و خواهد توانست نام خود را بزرگتر و روشن‌تر از ايني كه هست بر تاريخ شهرستان حك كند؟ و يا نامي خواهد ماند بر روي اوراق رسمي و به تاريخي خاك خورده ملحق خواهد شد؟ آينده به سوالات ما جواب خواهد داد.....


"سني سئويرم" / ياسر فاتحي بابي

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

بيزده محفكي دلي كيمين سئويريك. بوتون دويغولاريميزلا، بوتون سئوگي‌ميزله. اوزونوزو سئوديرين لوطفا! داها آرتيق چاليشماقلا!

نئجه «سني سئويرم»لريمدن قورخورسان؟

حال بو كي...

ايل لر بويو ياتان اوءرگيمي

محض بو محبّت سيركه‏له‏ييب چيرپينديردي...

....
استاندار اردبيل بر توسعه منطقه گردشگري گيلارلوي گرمي تاكيد كرد

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:
سفر مقامات سياسي به هر شهرستان محرومي مي‌تواند با نتايج بزرگي همراه باشد، به شرطي‌كه مسئولين امر بدانند كه چه مي‌خواهند و چگونه مي‌خواهند به توسعه منطقه خود اقدام كنند. سفر اخير استاندار به شهرستان مغان (گرمي) نشان داد كه مسئولين ما تا حدودي زيادي به مسائل واقف هستند. تنها مساله پيگيري مداوم خواسته و بروز كردن خواسته‌هاي شهرستان مي‌باشد. گرمي نيوز ضمن عرض خسته نباشيد و خدا قوت به مسئولين استاني و مسئولين شهرستان آرزومند است تا با پيگيري‌هاي مداوم طرح‌ها در زمان‌هاي مصوب به بهره‌برداري برسند و در زمان مورد نياز گره‌اي از مشكلات شهرستان باز كنند.

آينه: استاندار اردبيل با اعلام اينكه درياچه گيلارلوي گرمي،از درياچه شورابيل اردبيل چيزي كم ندارد توسعه اين منطقه تفريحي را به منظور احياي صنعت گردشگري خواستار شد.
به گزارش خبرنگار ايرنا اكبر نيكزاد در بازديد از منطقه گردشگري گيلارلو و درياچه آن،احداث راه در دور درياچه را براي برگزاري مسابقات ورزشي و جذب گردشگران ضروري دانست.
وي با تاكيد بر راه اندازي ستاد امور عمراني در شهرداري گرمي،500 ميليون تومان اعتبار اوليه براي پيگيري توسعه منطقه گردشگري گيلارلو و آسفالت معابر شهر گرمي اختصاص داد.
وي همچنين در بازديد از مصلاي درحال احداث گرمي،ضمن اختصاص 500 ميليون تومان اعتبار،ادامه عمليات اجرايي آن را بر اساس نقشه مصوب خواستار شد.
امام جمعه گرمي هم با اشاره به كمبود فضاي مسجد جامع گرمي براي اقامه نماز جمعه،احداث مصلا را از مطالبات اهالي گرمي عنوان كرد.
نماينده گرمي در مجلس شوراي اسلامي و فرماندار اين شهرستان هم در سخنان جداگانه اي تسريع احداث مصلا،توسعه منطقه گردشگري گيلارلو و آسفالت معابر شهرهاي گرمي و انگوت را خواستار شدند.


آشيق(آشوق) / علي محمد خلفي زنگبر

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

آشيق حيوانين آرخا قيچيندا اولان بير تيكه سوموك‌دور. ساغ قيچيندا اولان، ساغ آشيق، سول قيچيندا اولان ايسه سولاق آشيق آدلانير. آشيغين آلتي اوزو وار، ايكي اوزو ياستي‌دير، ايكي اوزو ديك، ايكي اوزو لاپ ديك. ياستي اوزلري‌نين بير اوزو بير آز ايچه‌ري باتيب جيك آدلانير. او بيري اوزو بير آز گؤيه قالخيب بؤك آدلانير. ايكي ديك اوزلري‌نين بير اوزو بير آز ايچه‌ري باتيب آوچي آدلانير او بيري اوزو كي بير آز هاماردير تووخان (توغخان) آدلانير. قالان ايكي ديك باش‌لاري ايسه بيري جيك‌اومبا بيري بؤك‌اومبا آدلانير. بو سوموك كئچي و قويوندا اينجه اولدغونا گؤره آشيق اويون‌لاريندا اونلاردان استفاده اولونور. ساغلام و ايري (بؤيوك) آشيغا سايتل‌آاشيق، جيك‌اومبا يانينين بير قانادي سينان آشيغا تيميكي‌پارا، تووخان و آوچي اوزلري يئييلن آشيغا تيلان، قوزو آشيغينا و گؤركمي بالاجا اولان آشيغا جگه/جگه‌جيلدير، اونداندا بير آز بالاجا و يونگولونه پيوان آشيق دئييلير.

آرديني اوخو -ادامه مطلب

sms تكاندهنده به ميرقسمت موسوي ؟ ! / گرميم

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

اهالي شوراي شهر خبر آورده اند كه ميرقسمت موسوي در  لابه لاي بحثهاي شوراي اداري امروز به اس ام اس جالبي اشاره كرده اند

موسوي گفته روزي برام sms آمد كه 

"  زنده باد موسوي

.

.

.

.

كمك فنرسازهاي گرمي از شما تشكر ميكنند

با عنايت به ازدياد چاله ها در خيابان مشتريان ما هر روز زيادتر مي شود

.

.

"آرديني اوخو -ادامه مطلب

سون یازیلار

گئرمي نيوز فرق‌لي بير وئبلاگ يئني نسليميز اوچون *** گرمي نيوز وبلاگي متفاوت براي نسل جديد

گرمي نيوز، فرق‌لي باخيش