گئرمي نيوز فرق‌لي بير وئبلاگ يئني نسليميز اوچون *** گرمي نيوز وبلاگي متفاوت براي نسل جديد
گرمي نيوز

شايعه در شهر / فوري

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

طبق شايعات منتشر شده در رسانه‌هاي مجازي دو تن از مسئولان طراز اول شهر گرمي مغان دستگير شده‌اند. سايت آزادلو علت دستگيري اين دو نفر را "زياده روي در  كارهاي خود" عنوان كرده است. همچنين آذرمغان "به جرمهاي مختلف (مواد مخدر و رشوه)" اين دو نفر اشاره كرده است. گرمي نيوز در تلاش است تا به محض روشن شدن جوانب مختلف مساله، وظيفه اطلاع رساني را انجام دهد. منتظر اخبار تكميلي باشيد....


زمان ثبت‌نام داوطلبان انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي شهر اعلام شد

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

مهر: مدير كل دفتر انتخابات وزارت كشور انتخابات، با بيان اينكه هنوز ستاد انتخابات براي انتخابات سال آينده تشكيل نشده است، گفت: زمان ثبت نام كانديداهاي رياست جمهوري ارديبهشت و شوراي شهر فروردين ماه است.

حسنعلي نوري در گفتگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه زمانبندي انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي شهر چه زماني اعلام مي شود؟ اظهارداشت: هنوز ستاد انتخابات تشكيل نشده است و هر زماني كه ستاد تشكيل شد تقويم نهائي انتخابات به اطلاع مردم خواهد رسيد.


آرديني اوخو -ادامه مطلب

تصاويري نادر از كربلاي معلي يك قرن پيش

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:ديدن تصاوير بيشتر:
گرمي سسي
تبيان


آئين شبيه خواني واقعه عاشورا در گرمي برگزار شد

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

آينه: به مناسبت روز عاشوراي حسيني آئين هاي شبيه خواني در مناطق مختلف گرمي برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ايرنا هنرمندان سنتي و متعهد گرمي كه در اجراي هنر شبيه خواني، سابقه طولاني دارند با به نمايش گذاشتن صحنه هايي از روز عاشورا،باد تشنگان كربلا و امام حسين ع را زنده كردند.
عباس عزيزي شبيه خوان نقش حضرت عباس ع كه از سالهاي دور اين نقش را در آئين شبيه خواني محله سرچشمه گرمي اجرا مي كند در رابطه با اين هنر آئيني گفت:شبيه خوانان از چند روز مانده به عاشورا تمرينات خود را آغاز مي كنند و نقش هاي مهم به افراد باسابقه و مجرب واگذار مي شود.
وي افزود:مردان و زنان بسياري براي تماشاي شبيه خواني در اطراف ميدان جمع مي شوند و عاشقان امام حسين ع در روز عاشورا بيش از پيش به دستگيري نيازمندان و فقرا مي شتابند.
وي ادامه داد:هنر شبيه خواني در گرمي از قدمت بالايي برخوردار است و شبيه خوانان نقش هاي اصلي روز عاشورا،از صداي رسا و بلندي برخوردار بوده و به لحاظ سابقه اجرا،اغلب ديالوگ هاي خود را حفظ هستند. 
بازيگر نقش اباالفضل ع گفت:در برخي از آئين هاي شبيه خواني گرمي از اسب و شتر به عنوان مركب شبيه خوانان استفاده مي شود.


فرماندار شهرستان مغان (گرمي): اقتصاد مقاومتي پايه هاي نظام را مستحكم مي كند

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

به گزارش گرمي نيوز از وبلاگ آينه فرماندار شهرستان مغان (گرمي) با اشاره به ناكامي دشمن در نبرد اقتصادي با ايران گفت:اقتصاد مقاومتي پايه هاي نظام اسلامي را مستحكم مي كند.
به گزارش خبرنگار ايرنا محمود علايي زنگير در نشستي با مسئولان گرمي افزود:رعايت شاخص هاي اقتصاد مقاومتي بر همگان واجب است و اين استراتژي مقام معظم رهبري،كشور را در برابر هجمه هاي اقتصادي دشمن بيمه مي كند.
وي با تاكيد بر صرفه جويي در مصارف آب،برق و گاز اماكن دولتي ادامه داد:نبايد مصرف كم، عملكرد ادارات را تحت الشعاع قرار بدهد بلكه بايد استفاده بهينه مدنظر گرفته شود.
وي عزل و نصب مديران در ادارات گرمي را غيرسياسي توصيف كرد و گفت:هر مديري در جهت خدمت رساني به مردم، مصمم و موفق باشد در جايگاه حقوقي خود باقي مي ماند.
فرماندار گرمي روزمره گي را آفت دستگاه اداري دانست و گفت:متاسفانه برخي از ادارات گرمي دچار روزمره گي شده اند و گاها عزل و نصب ها با هدف احياي خدمات اداري و استفاده از فكر نو و كاركنان باانگيزه خدمتي بالا صورت مي گيرد.
محمود علايي زنگير همچنين حسين سليمي را به عنوان سرپرست اداره منابع طبيعي وآبخيزداري،لطيف وطنخواه را به عنوان سرپرست شبكه دامپزشكي،حجت الاسلام فاتحي را به عنوان سرپرست نمايندگي اوقاف و امور خيريه و رنجبر را به عنوان رئيس بانك صادرات گرمي معرفي كرد.


جلسه معارفه رئيس آموزش و پرورش شهرستان مغان (گرمي)

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

طبق اطلاع رسيده ساعت13 امروز جلسه معارفه رئيس آموزش و پرورش برگزار مي شود و آقاي كامراني رئيس جديد آموزش و پرورش  كار خود را شروع خواهد كرد.جناب رستمي قبل از آقاي كامراني رئيس آموزش و پرورش شهرستان مغان (گرمي) بودند.


دو مطلب از سايت آزادلو

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:


بومي شدن مسئولان گرمي نويد بخش توسعه اين شهرستان است
صورتعلي ميكائيلي از مسئولان باسابقه گرمي و موسس  دانشگاه جامع علمي و كاربردي اين شهرستان در جلسه شوراي اداري گرمي گفت:انتخاب فرماندار گرمي از اين شهرستان براي نخستين بار و همچنين بومي بودن نماينده مجلس و امام جمعه گرمي٬ نويد بخش توسعه و عمران اين منطقه است.آقاي ميكائيلي چهره شهر گرمي را در مقايسه با ساير شهرهاي استان٬ تاسف بار معرفي كرد و گفت:انتظار مي رود همدلي و همكاري مسئولان اين شهرستان،سيماي اين شهر را تغيير داده و به روند توسعه و عمران اين شهرستان سرعت ببخشد.
ادامه مطلب از سايت آزادلو

افتخار آذربايجان غمگين در ميان زلزله زدگان

سرماي سوزناك قره داغ

ادامه مطلب در سايت آزادلوشرح زندگي و فعاليت معلمان سرشناس و فعال در منطقه مغان؛ فرامــــرز ندائي / سيد محمد ابراهيمي

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

شناساندن مشاهير مرتبط با آموزش و پرورش مغان با قلم تواناي جناب ابراهيمي در حال اتمام است. با اين پست تنها معرفي دوتن از معلمان سرشناس منطقه باقي مي‌ماند كه اميد است فرصت انتشار آنها را در گرمي نيوز داشته باشيم.

فرامز ندايي:

آقاي فرامرز ندايي فرزند مرحمت به سال4/9/1319 در روستاي تولون ديده به جهان گشوده و پس ازفارغ التحصيل شدن از دانشسراي مقدماتي پسران تبريز در خرداد ماه 1339ازاول مهرماه همين سال به استخدام اداره فرهنگ درمي آيد و در مدرسه آذراينــــي مشغول بكار مي شود. ايشان بعد از اين تا سال 1354(آبانماه) در مدارس روستاي اوماستان، حمزه خانلو، خاقاني تولون و مدارس خواجه نصير و راهنمايي استاد شهـــــريار گئرمي مغان درپستهاي مديريت و معلمي فعاليت مي نمايد و از تاريخ مذكور به اداره منتقل شده و در پست متصدي آمــــــوزش وامتحانات اداره فعاليت مي نمايد. سرانجام آقاي ندايي پس ازعمري تلاش فرهنگي در اول مهر ماه سال1373 بازنشسته مي شود .


مناظر زيباي شهر گرمي مغان

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

سالام دوست‌لار. بيليرم موحررم آيي‌دير و هامينيز بو حوزونلو آيدا ايمام حوسئين (ع) ياسيندا ماتملي‌سيز. بونا باخماياراق ملانصرالدين وبلاگيندا ياييلان يازي‌ني بوردا ياياجاغام و اومود ائديرم بوندان هانسيسا يانليش دوشونجه باشا دوشولمه‌يه‌جك.

......

 عكس سوم: و اين عكس نيز از جوب رو به رو گرفته شده است... جالب است كه گرمي تنها شهري است كه علاوه بر كوچه هاي بن بست، جوب هاي بن بست نيز دارد. و اين از ابتكارات جالب توجه در اين شهر است...

اميدواريم مسئولين قدر فرصت به دست آمده را بدانند و بيشترين استفاده را براي جذب گردشگر از آن ها بكنند.
آرديني اوخو -ادامه مطلب

رانش زمين در شهر گرمي مغان

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

گرمي سسي: 

براثر بارش زياد اران و همچنين برداشت غيراصولي از معدن سنگ، صبحگاه روز گذشته همشهريان محله موجره شاهد رانش قسمتي از تپه كوهفل به طرف رودخانه اين محله شدند.

خوشبختانه اين حادثه تلفاتي در بر نداشت.ولي جا دارد مسئو لان براي پيشگيري از هر گونه اتفاق ناخرسند اقدامات لازمه را انجام دهند.
سون یازیلار

گئرمي نيوز فرق‌لي بير وئبلاگ يئني نسليميز اوچون *** گرمي نيوز وبلاگي متفاوت براي نسل جديد

گرمي نيوز، فرق‌لي باخيش