گئرمي نيوز فرق‌لي بير وئبلاگ يئني نسليميز اوچون *** گرمي نيوز وبلاگي متفاوت براي نسل جديد
گرمي نيوز

فرماندار شهرستان مغان (گرمي): اقتصاد مقاومتي پايه هاي نظام را مستحكم مي كند

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

به گزارش گرمي نيوز از وبلاگ آينه فرماندار شهرستان مغان (گرمي) با اشاره به ناكامي دشمن در نبرد اقتصادي با ايران گفت:اقتصاد مقاومتي پايه هاي نظام اسلامي را مستحكم مي كند.
به گزارش خبرنگار ايرنا محمود علايي زنگير در نشستي با مسئولان گرمي افزود:رعايت شاخص هاي اقتصاد مقاومتي بر همگان واجب است و اين استراتژي مقام معظم رهبري،كشور را در برابر هجمه هاي اقتصادي دشمن بيمه مي كند.
وي با تاكيد بر صرفه جويي در مصارف آب،برق و گاز اماكن دولتي ادامه داد:نبايد مصرف كم، عملكرد ادارات را تحت الشعاع قرار بدهد بلكه بايد استفاده بهينه مدنظر گرفته شود.
وي عزل و نصب مديران در ادارات گرمي را غيرسياسي توصيف كرد و گفت:هر مديري در جهت خدمت رساني به مردم، مصمم و موفق باشد در جايگاه حقوقي خود باقي مي ماند.
فرماندار گرمي روزمره گي را آفت دستگاه اداري دانست و گفت:متاسفانه برخي از ادارات گرمي دچار روزمره گي شده اند و گاها عزل و نصب ها با هدف احياي خدمات اداري و استفاده از فكر نو و كاركنان باانگيزه خدمتي بالا صورت مي گيرد.
محمود علايي زنگير همچنين حسين سليمي را به عنوان سرپرست اداره منابع طبيعي وآبخيزداري،لطيف وطنخواه را به عنوان سرپرست شبكه دامپزشكي،حجت الاسلام فاتحي را به عنوان سرپرست نمايندگي اوقاف و امور خيريه و رنجبر را به عنوان رئيس بانك صادرات گرمي معرفي كرد.


جلسه معارفه رئيس آموزش و پرورش شهرستان مغان (گرمي)

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

طبق اطلاع رسيده ساعت13 امروز جلسه معارفه رئيس آموزش و پرورش برگزار مي شود و آقاي كامراني رئيس جديد آموزش و پرورش  كار خود را شروع خواهد كرد.جناب رستمي قبل از آقاي كامراني رئيس آموزش و پرورش شهرستان مغان (گرمي) بودند.


دو مطلب از سايت آزادلو

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:


بومي شدن مسئولان گرمي نويد بخش توسعه اين شهرستان است
صورتعلي ميكائيلي از مسئولان باسابقه گرمي و موسس  دانشگاه جامع علمي و كاربردي اين شهرستان در جلسه شوراي اداري گرمي گفت:انتخاب فرماندار گرمي از اين شهرستان براي نخستين بار و همچنين بومي بودن نماينده مجلس و امام جمعه گرمي٬ نويد بخش توسعه و عمران اين منطقه است.آقاي ميكائيلي چهره شهر گرمي را در مقايسه با ساير شهرهاي استان٬ تاسف بار معرفي كرد و گفت:انتظار مي رود همدلي و همكاري مسئولان اين شهرستان،سيماي اين شهر را تغيير داده و به روند توسعه و عمران اين شهرستان سرعت ببخشد.
ادامه مطلب از سايت آزادلو

افتخار آذربايجان غمگين در ميان زلزله زدگان

سرماي سوزناك قره داغ

ادامه مطلب در سايت آزادلوشرح زندگي و فعاليت معلمان سرشناس و فعال در منطقه مغان؛ فرامــــرز ندائي / سيد محمد ابراهيمي

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

شناساندن مشاهير مرتبط با آموزش و پرورش مغان با قلم تواناي جناب ابراهيمي در حال اتمام است. با اين پست تنها معرفي دوتن از معلمان سرشناس منطقه باقي مي‌ماند كه اميد است فرصت انتشار آنها را در گرمي نيوز داشته باشيم.

فرامز ندايي:

آقاي فرامرز ندايي فرزند مرحمت به سال4/9/1319 در روستاي تولون ديده به جهان گشوده و پس ازفارغ التحصيل شدن از دانشسراي مقدماتي پسران تبريز در خرداد ماه 1339ازاول مهرماه همين سال به استخدام اداره فرهنگ درمي آيد و در مدرسه آذراينــــي مشغول بكار مي شود. ايشان بعد از اين تا سال 1354(آبانماه) در مدارس روستاي اوماستان، حمزه خانلو، خاقاني تولون و مدارس خواجه نصير و راهنمايي استاد شهـــــريار گئرمي مغان درپستهاي مديريت و معلمي فعاليت مي نمايد و از تاريخ مذكور به اداره منتقل شده و در پست متصدي آمــــــوزش وامتحانات اداره فعاليت مي نمايد. سرانجام آقاي ندايي پس ازعمري تلاش فرهنگي در اول مهر ماه سال1373 بازنشسته مي شود .


مناظر زيباي شهر گرمي مغان

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

سالام دوست‌لار. بيليرم موحررم آيي‌دير و هامينيز بو حوزونلو آيدا ايمام حوسئين (ع) ياسيندا ماتملي‌سيز. بونا باخماياراق ملانصرالدين وبلاگيندا ياييلان يازي‌ني بوردا ياياجاغام و اومود ائديرم بوندان هانسيسا يانليش دوشونجه باشا دوشولمه‌يه‌جك.

......

 عكس سوم: و اين عكس نيز از جوب رو به رو گرفته شده است... جالب است كه گرمي تنها شهري است كه علاوه بر كوچه هاي بن بست، جوب هاي بن بست نيز دارد. و اين از ابتكارات جالب توجه در اين شهر است...

اميدواريم مسئولين قدر فرصت به دست آمده را بدانند و بيشترين استفاده را براي جذب گردشگر از آن ها بكنند.
آرديني اوخو -ادامه مطلب

رانش زمين در شهر گرمي مغان

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

گرمي سسي: 

براثر بارش زياد اران و همچنين برداشت غيراصولي از معدن سنگ، صبحگاه روز گذشته همشهريان محله موجره شاهد رانش قسمتي از تپه كوهفل به طرف رودخانه اين محله شدند.

خوشبختانه اين حادثه تلفاتي در بر نداشت.ولي جا دارد مسئو لان براي پيشگيري از هر گونه اتفاق ناخرسند اقدامات لازمه را انجام دهند.به عشق امام حسين ع اين كار را انجام ميدهم

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

آينه: يكي از شيفتگان امام حسين ع بانصب داربست و آذين بندي در مركز شهر گرمي٬ جلوه ي ديگري به اين شهر مذهبي بخشيد.

آبعلي طلايي كه متولد گرمي و ساكن كرج مي باشد در پاسخ به انگيزه اش از اين كار هنري گفت:با اين كار٬ عشق و علاقه خودم را به امام حسين ع ابراز مي كنم و بخاطر نيتي كه دارم نمي خواهم در اين خصوص مطلبي در روزنامه اي نوشته شود.

 اين مرد طلايي ادامه داد:با هماهنگي فرمانداري و شهرداري گرمي و با هزينه و امكانات خودم اين كار را انجام ميدهم.

 وي اضافه كرد:براي نصب داربست و پارچه نوشته هاي ماه محرم٬ از هيچ اداره و كسي كمك نگرفته ام و با  ياري چند تن از دوستان و نزديكانم اين كار را انجام مي دهم تا چهره مذهبي زادگاهم در نظر مسافران و عابران بيشتر جلوه گر شود.حسينه يئرلر آغلار گؤيلر آغلار

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

حسينه يئرلر آغلار گؤيلر آغلار// بتول و مصطفي پيغمبر آغلار

حسينين نوحه سين دلريش يازاندا //مسلمان سهل دير كي كافر آغلار
200 ميليون تومان براي توسعه مناطق گردشگري گرمي اختصاص يافت

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

در جهان معاصر گردشگري به عنوان يكي از پردردآمدترين بخش‌هاي اقتصادي درآمده است، به طوريكه بسياري از صاحب‌نظران از آن به عنوان "صنعت گردشگري" ياد مي‌كنند. در سال‌هاي اخير و طبق برنامه‌چهارم و پنجم توسعه، حمايت از سرمايه‌گذاري بر روي بخش گردشگري به عنوان يكي از راهبردهاي اساسي سياست‌هاي اقتصادي كشور درآمده است. با اين حال ميزان استقبال بخش خصوصي در توسعه گردشگري شهرستان مغان نزديك به صفر بوده است. اين در حالي است كه جاذبه‌هايي چون درياچه گيلارلو، دره زيبا و پر از آبشار قوزلو و آلايله، آبشار بسيار زيباي سالالا به همراه تپه تاريخي معروف آن، امكان تاسيس موزه و جمع‌آوري و بازگردان آثار تاريخي كشف شده از شهرستان به آن و... به همراه نزديكي با كشور آزربايجان، اين امكان را به صورت بالقوه فراهم كرده است تا شهرستان مغان به عنوان يكي از قطب‌هاي گردشگري در كنار قطب‌هاي اردبيل  و سرعين درآورد.
اين امر نيازمند بررسي همه جانبه و دعوت از سرمايه‌گذاران اين بخش به شهرستان و معرفي جاذبه‌ها و نقاط قوت آن به صورت قدرتمند است و نيازمند امكانات زيربنايي و روبنايي كه بايد برآورده شوند. به اميد آن روز....


آينه: مديركل ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري استان از تخصيص 200 ميليون تومان اعتبار براي توسعه مناطق گردشگري گيلارلو و داش ديبي اين شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرنگار ايرنا بهروز ندايي پس از بازديد از مناطق گردشگري گرمي در جلسه بررسي توسعه گردشگري اين شهرستان گفت:بايد با ايجاد مجتمع تفريحي در روستاي داش ديبي بخش موران گرمي نسبت به معرفي و توسعه اين روستا به عنوان منطقه گردشگري اقدام گردد.
وي با برشمردن قابليت هاي طبيعي و جغرافيايي گرمي در تبديل شدن به قطب گردشگري، از حمايت اداره كل ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري استان از فعالين بخش خصوصي در راستاي توسعه مناطق گردشگري خبر داد.
وي تخصيص تسهيلات بانكي و مشاركت در بازپرداخت نصف سود آن را از اقدامات اداره كل مربوطه در راستاي حمايت از سرمايه گذاران بخش خصوصي در بخش گردشگري اعلام كرد.
حجت الاسلام ميرقسمت موسوي اصل نماينده گرمي در مجلس شوراي اسلامي هم با بيان اينكه تاكنون در جهت احياي صنعت گردشگري اين شهرستان اقدامي صورت نگرفته است، سرمايه گذاري در توسعه بخش گردشگري گرمي را ضروري دانست.
وي ايجاد اشتغال و درآمد را از ثمرات احياي صنعت توريست برشمرد و توجه مسئولان امر را به توسعه مناطق گردشگري دمولو،برزند و گيلارلوي گرمي خواستار شد.
صحرايي فرماندار گرمي هم، منطقه گردشگري گيلارلو را از مناطق مهم و مستعد توسعه اين شهرستان توصيف كرد و احياي صنعت گردشگري در گرمي را منوط به همكاري مجدانه دستگاه هاي ذيربط دانست.
وي تامين زيرساخت‌ها براي احياي صنعت گردشگري را زمينه‌ توسعه همه‌جانبه شهرستان اعلام كرد و همكاري ادارات مربوطه را براي تحقق اين امر خواستار شد.


گرمي سسـي؛ وبـلـاگــ خـبري - تحليلي مغان / معرفي يك وبلاگ

یازار : گئرمي‌لي

+0 به یه ن
گرمي نيوز:

گرمي سسي با تلاشي مضاعف و به صورت آرام آرام در حال تبديل به يكي از قدرتمندترين وبلاگ‌هاي شهرستان است.
عنوان اين وبلاگ به شرح زير است:

گرمي سسـي؛ وبـلـاگــ خـبري - تحليلي مغان
من يانماسام، سن يانماسان، بيز يانماساق. نئجه چيخار قارانليقلار آيدينليغا؟!


نويسنده اين وبلاگ كه با نام "يازار" به فعاليت مي‌پردازد در نوشتن خبرهاي شهر به صورت خلاصه و با قلمي فوق‌العاده توانا تبحر ويژه‌اي دارد. گرمي نيوز قدرت قلم خبرنويسي گرمي سسي را مي‌ستايد و اذعان مي‌كند كه نوع  نوشته و قدرت انشاي بالاي آن در كمتر وبلاگ خبري به چشم مي‌آيد.
اين وبلاگ نسبت به مسائل منطقه و توسعه و پيشرفت حساس است و عموما بدون توجه به باندبازي‌هاي منطقه نسبت به مسائل واكنش نشان مي‌دهد.
اميد است گرمي سسي با تدوام فعاليت، در غنا بخشيدن به فضاي رسانه‌اي شهرستان كوشا باشد.

http://germisesi.blogfa.com/سون یازیلار

گئرمي نيوز فرق‌لي بير وئبلاگ يئني نسليميز اوچون *** گرمي نيوز وبلاگي متفاوت براي نسل جديد

گرمي نيوز، فرق‌لي باخيش